Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
 
Prowadzi przez Sudety Zachodnie i Środkowe, od Gór Izerskich obreżem Karkonoszy, przez kotlinę Jeleniogórską, Wałbrzyską, Kamiennogórską, po Wzgórze Krzeszowskie i Zawory (zachodnia część Gór Stołowych).

Przebieg szlaku odtworzony jest na podstawie notatek i wspomnień osób towarzyszących ks. Karolowi Wojtyle w wycieczce rowerowej 1-5 września 1956 r. oraz wpisów księdza Wojtyły do parafilanych ksiąg posług kapłańskich.

Wędrówkę tę wspomniał Jan Paweł II w czasie pobytu w Legnicy z racji koronacji Matki Bożej Krzeszowskiej. Trasa była tak ułożona, że uwzględniała zarówno piękno ziemi dolnośląskiej - przyrody, krajobrazu jak i miejsca kultu i zabytki architektury sakralnej i świeckiej. Księdza Wojtyłę zdumiewały wtedy dolnośląskie świątynie - ich ilość i piękno.

Trasa : Przyjazd nocnym pociągiem z Krakowa przez Wrocław do Bolesławca. Dalej na rowerach przez Lwówek - Lubomierz - Mirsk - Świeradów Zdrój - Szklarską Porębę - Sobieszów - Chojnik - Jelenią Górę - Karpacz - Karpacz Górny - Kowary - Przełęcz Kowarską - Kamienną Górę - Krzeszów - Szczawno Zdrój - Wałbrzych - Świebodzice. W Książu grupa podzieliła się - ks. Wojtyła z jednym z uczestników pojechał do Świdnicy, skąd pociągiem wrócili do Krakowa.

Zobacz szczegółową mapę Szlaku Papieskiego w rejonie góry Chojnik »

Szlak Papieski zostanie otwarty 9 czerwca 2007 r. przy współpracy Kurii Legnickiej i Świdnickiej, władz i samorządów lokalnych, Karkonoskiego Parku Narodowego, Zamku Książ oraz Fundacji Szlaki Papieskie z Krakowa, w X rocznicę Pielgrzymki Jana Pawła II do Legnicy.

Powered by : Image zoom