Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
 
Sobieszów jest miejscowością malowniczo położoną wzdłuż Wrzosówki u stóp Chojnika. Prawa miejskie otrzymała 1 stycznia 1962 roku. Od 1 lipca 1976 roku Sobieszów został włączony w obszar administracyjny miasta Jeleniej Góry.

W Sobieszowie ma swą siedzibę Dyrekcja Karkonoskiego Parku Narodowego. Lokalizacja miasta stwarza dogodne warunki do rozpoczynania tutaj pieszych wędrówek po Karkonoszach. Jednak nie będziemy tu omawiać bezpośrednio tylko walorów turystycznych , ale przede wszystkim przedstawimy historię miejscowości i ważne wydarzenia z jej dziejów.
Komentarze [ 6 ]
dodaj komentarz »
[ Herr Geisler ] » Hermsdorf
Einst war es ein schmuckes Örtchen.Vielleicht wird es ja wieder...
Data dodania : 2011-07-31
[ Monika ] » Sobieszów
Sobieszów to dzielnica jeleniej góry
Data dodania : 2009-11-23
[ andrzej ] » awaria wodociągu na ulicy romera
dziura ktura została po wodociągach jest jusz załatana.
Data dodania : 2007-10-30
[ Elżbieta ] » nieporządek w Sobieszowie
Urodziłam się w Sobieszowie, wiele lat mieszkałam i powróciłam do mojego miasta. Ze wstydem jednak patrzę na brud i zaniedbania: zaśmiecona Wrzosówka, zniszczone barierki wdłuż rzeki przy ul. Sądowej, chwasty po pas w samym centrum miasta, pokrzywy pod oknami domów przy ul. Sądowej. Nikomu to nie przeszkadza?Wstydźcie się sobieszowianie!
Data dodania : 2007-09-04
[ andrzej ] » dni sobieszowa
to było przegięcie mogło byc naprawdę lepiej
Data dodania : 2007-07-06
[ Halina ] » Wrzosówka
Niedawno było czyszczone koryto Wrzosówki. Dzisiaj przechodząc przez most przy ul. Sądowej zauważyłam mocno zaśmieconą Wrzosówkę. Może zorganizować akcję oczyszczania koryta przez mieszkańców i rozporpagować hasło "Własne śmieci zabieramy ze sobą".
Data dodania : 2007-05-06