Galeria
Galeria
Galeria
Galeria
 

 Nazwa zespołu powstała zupełnie przypadkowo. "W tym sęk" powiedział ktoś tuż przed rejestracją do konkursu 38. Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół wówczas w składie: Anna Kosa, Agnieszka Sweklej i Marcin Sweklej zajął trzecie miejsce.
W 2006 roku zespół dostał pierwszą nagrodę na tym samym festiwalu.

Ale zaczynali osobno:

Ania, a raczej Malusia Aneczka dreptała na próby do Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze, któe prowadził pan Janisław Hiller. Kolejnym etapem był zespół Samozwańcza Akademia Dźwięku (S.A.D.), której założycielem i twórcą był Wojtek Jarociński z Wolnej Grupy Bukowina. Tam też Ania poznała Ewelinę Marciniak. Zespół zyskał dużą popularność i zapisał się w historii wspaniałą płytą.

Do zespołu doszedł gitarzysta Marcin Sweklej, a niedługo później powstał zespół "...bo tak!" w skład którego wchodzili: Anna Kosa, Ewelina Marciniak, Marcin Sweklej, Arkadiusz Zyber (Simson), Robert Wajda (Wajdus) i Marcin Roszak. Było bardzo studencko. Miło wspominają koncerty w krakowskich, katowickich i cieplickich magicznych miejscach.

Marcin Sweklej bywał akompaniatorem i współtwórcą niektórych utworów Eweliny Marciniak na wielu konkursach. Razem zdobywali pierwsze miejsce na 37. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2001 roku, Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej (OPPA) w Warszawie, Zimowej Giełdzie Piosenki w Opolu, 2gie miejsce podczas Spotkań Zamkowych w Olsztynie, nagrody na Festiwalu w Rybniku oraz "Łykend" we Wrocławiu. Z Anią Kosą zdobywali nagrody na łódzkiej "Yapie".

Ania grywa równiesz w zespole jazzowym: Grupa Swingująca ODK, gdzie może przypomnieć sobie swoje początki muzyczne pod czujnym okiem lidera grupy pana Janisława Hillera. Tam też Ania poznała perkusistę Kubę Zawadziło, który przychylnym okiem spojrzał na repertuar i szybko rozprawił się z utworami zespołu "W tym sęk".

W momencie gdy Ania i Marcin udzielali się muzycznie w różnych zespołach, Janek Kosa (obecny basista zespołu) nie myślał jeszcze o grze na instrumencie. Jednak intensywna nauka zapoczątkowana na początku września 2005 roku pod okiem instruktora Romana Kołodzieja, oraz równoczesne próby szkolnego zespołu alternatywnego DyZcyplina dały efekt, który można usłyszeć na koncertach zespołu "W tym sęk" na które bardzo serdecznie zapraszamy!

Kuba Zawadziło urodził się 25 września 1980 roku w Jeleniej Górze. Swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w PSM Ist. w Jeleniej Górze w klasie skrzypiec, którą ukończył w roku 1993. Wtedy też musiał przerwać dalszą edukację muzyczną ze względu na zły stan zdrowia który trwał do roku 1996. Postanowił wtedy, że powróci do muzyki ale w zupełnie innym wcieleniu, jako perkusista. Po skończeniu I LO w Jeleniej Górze w 1999r. dostał się do PSM IIst w tymże mieście na perkusję klasyczną. Z powodzeniem ukończył 2 klasy, jednak jego zainteresowania były dalekie od grania klasycznego w związku z czym we wrześniu 2001r rozpoczął dodatkową naukę we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Zbigniewa Czwojdy u znakomitego Jazzowego perkusisty – Zbyszka Lewandowskiego w klasie drugiej. Ze względu na dobre wyniki w nauce został przeniesiony do klasy czwartej i po dwóch latach tj. w 2004 ukończył szkołę z wyróżnieniem. Podczas czterech lat spędzonych w obydwu szkołach poznał wielu znakomitych muzyków (rówieśników) z którymi nawiązywał współpracę m. in. z gitarzystą Piotrkiem Kalutą w kowarskim zespole „Keep Quiet”. Szczyt jego rozwoju Jazzowego miał miejsce podczas współpracy z zespołem „Es Quartet”, w którym poza Kubą grali: Jarek Szkaradek na basie, wspomniany wcześniej Piotrek Kaluta na gitarze oraz gwiazda jeleniogórskiego saksofonu – Maciek Obara. Niestety kariera „Es Quartet” nie była zbyt długa ze względu na mały popyt na muzykę Jazzową w Jeleniej Górze.

Obecnie współpracuje z wieloma muzykami oraz osobami ze świata sztuki. Od marca 2005 roku został nadwornym perkusistą teatru „Naszego” Jadwigi i Tadeusza Kutów. Spotkał tam wiele gwiazd muzyki jazowej. m. in. Kubę Badacha, Jerzego Główczewskiego, Janusza Lewandowskiego, Piotra Michalaka oraz Jacka Szreniawę. Od września 2001 został zatrudniony jako nauczyciel perkusji w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

oficjalna strona zespołu http://www.wtymsek.pl/

Komentarze [ 0 ]
dodaj komentarz »